SPACE TOM program do školek a škol. Super sportovní hra s vesmírnou tématikou pro MŠ a ZŠ se zahradou nebo sportovním hřištěm. Více info ZDE.

Pravidla

ZÁKLADNÍ SEZNÁMENÍ S PRAVIDLY DĚTSKÉ SPORTOVNÍ HRY
aneb VYRAŽ SE SPACE TOMEM Z DOMOVA AŽ KE HVĚZDÁM


VESMÍRNÉ POSELSTVÍ

„Ve vesmíru jde vždy na prvním místě o bezpečí tvé posádky. Když jsou všichni v bezpečí, tak se můžeš soustředit na plnění mise a dosáhnout úspěšně svého cíle. Tvá mise začíná na Zemi. To je tam, kde žiješ. Tvoje rodina a kamarádi jsou jako posádka vesmírné lodi, kterou potřebuješ mít v bezpečí. Když budeš poctivě cvičit, vzdělávat se a pravidelně se hýbat i se svou rodinou a se svými kamarády, tak nebudeš mít se splněním mise žádný problém. Chceš-li aspirovat na velitele lodi, tvá mise má jasný cíl. Jdi příkladem, pečuj o své zdraví, trénuj, vydatně spi, sbírej nové zkušenosti a piluj své dovednosti. Určitě také nikdy nezapomínej na mentální trénink, protože právě vědomosti ti budou pomáhat při tvém cestování sluneční soustavou a dalekým vesmírem, který čeká na tvé probádání.“

S vesmírným pozdravem 

SPACE TOM

 

PŘEDSTAVENÍ HRY

Pomocí zábavných interaktivních úkolů se lze vypracovat na úroveň dětského astronauta. 

Základní výcvik astronauta

  1. Fyzická a vědomostní příprava.      
  2. Komunikační a sociální dovednosti.    
  3. Výcvik přežití na opuštěném místě.    


Tato dětská sportovní hra je pro dvojice, skupinky kamarádů či celé týmy. Obtížnost nebo délku hry si volí hráči po vzájemné dohodě. Klidně si tuto hru mohou zahrát celé rodiny, spolužáci ve škole nebo členové sportovních týmů v rámci kondiční přípravy, na týmovém soustředění apod.

 

HRACÍ KARTY (balíček START)

Zkus se dostat až na úroveň VELITEL. To znamená, že zvládneš nejtěžší pohybové a vědomostní úkoly. 

Základní balíček obsahuje 42 karet a to 20x pohybový úkol, 20x kvízová otázka a 2x speciální karta. Další karty bude možné dokupovat v balíčcích po 10 kartách v různých setech obtížnosti, kvízových otázek a speciálních karet. 

Další speciální hrací karty budeme postupně odtajňovat a přidávat je do nových speciálních balíčků karet, které budou volně k prodeji zde na eshopu. Sleduj tedy v průběhu celého roku naše weby a sociální sítě (Facebook, Instagram a TikTok), kde budeme vše průběžně uveřejňovat.

 

HERNÍ VARIANTY

Hra je určena minimálně pro 2 hráče. Maximální počet hráčů není stanoven ani nijak limitován. Hru lze hrát ve dvou módech (hlavní varianty): 

  1. SINGLE mód (jeden proti jednomu), kdy každý hráč hraje sám za sebe. 
  2. TEAM mód (týmy proti sobě), kdy se nejdříve stanoví počet týmů pro hru s ohledem na celkový počet hráčů.


Hra se dále dá hrát štafetově, zrychleně, do vyčerpání karet nebo jako časovačka. Vše najdeš pak v pravidlech, které dostaneš k zakoupenému startovacímu balíčku karet. 

 

PŘÍPRAVA HRY

10 karet s pohybovými úkoly je minimální počet pro každého hráče nebo tým, které drží v ruce, aby se mohla zahájit hra. Maximální počet karet při hře není omezený.

Více o herních variantách, přípravě hry, pohybových úkolech, začátku hry, bodovém systému a závěru hry najdeš v pravidlech hry k zakoupenému balíčku START.

 

POMŮCKY

  • kužely/mety
  • míček
  • švihadlo

Originální pomůcky SPACE TOM je možné objednat ZDE na našem eshopu.

V průběhu celé hry je nejdůležitější hrát podle pravidel a fair-play. Mysli na to, že tato hra je také hodně o štěstí. Jednou vyhraješ ty a podruhé může zase vyhrát kamarád. Důležité je především překonávat a posouvat své pohybové a vědomostní dovednosti. I prohra může být někdy vítězství.

Přeji Tobě a všem kamarádům hodně zdaru při plnění vesmírné mise, která právě začala a věřím, že vás všechny nikdy nepřestane bavit

Navždy Váš SPACE TOM